استفاده از پالت پلاستیکی مشبک در ساخت صندل های مردانه

همانطور که می دانید پالت پلاستیکی مشبک سکوی بارگیری برای حمل و نقل کالا در سراسر زنجیره تامین هستند. بازار دارای انواع مختلفی از پالت ها است که می توانند بر اساس اندازه، ساختار یا مواد تولیدی طبقه بندی شوند. متداول ترین مواد مورد استفاده برای ساخت این سکوهای بارگیری چوب و پلاستیک است.

انتخاب بین پالت های پلاستیکی در مقابل پالت های چوبی و دانستن اینکه کدام یک برای نیازهای لجستیکی شما بهترین است  برای به حداقل رساندن هزینه ها و جلوگیری از حوادثی که می تواند زنجیره تامین شما را تحت تاثیر قرار دهد ضروری است. قبل از تصمیم گیری در مورد یک گزینه، مهم است که ویژگی ها و ویژگی های هر نوع پالت را بدانید.

تفاوت پالت های پلاستیکی با پالت های چوبی: پالت های چوبی و پلاستیکی علاوه بر موادی که با آن ساخته می شوند، می توانند با عوامل دیگری مانند وزن، قیمت و دوام متمایز شوند. امروزه پالت های چوبی بیشترین استفاده را در صنعت لجستیک دارند.

با این حال پالت های پلاستیکی به لطف مزایایی که برای شرکت ها، به ویژه ارائه دهندگان لجستیک به ارمغان می آورند، در حال افزایش هستند.

اینها برخی از ویژگی ها و برجسته ترین تفاوت های پالت های پلاستیکی و چوبی هستند:

مواد تولیدی: اکثر پالت های پلاستیکی با استفاده از فرآیند قالب گیری تزریقی با فشار بالا تولید می شوند. نوع پلاستیکی که معمولا برای ساخت آنها استفاده می شود، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) است. رطوبت را جذب نمی کند بنابراین تمیز نگه داشتن و عاری از میکروب نسبتا آسان است.

از سوی دیگر پالت‌های چوبی معمولاً از کاج (نرم) و بلوط (چوب سخت) در آمریکای شمالی و بریتانیا ساخته می‌شوند. (این می تواند در سایر نقاط جهان متفاوت باشد).

وزن: یکی دیگر از تفاوت های این سازه های تحمل بار وزن آنها است: وزن یک پالت چوبی حدود 25 کیلوگرم است در حالی که وزن پالت های پلاستیکی می تواند تا 15 کیلوگرم باشد. این تمایز به این معنی است که پالت های چوبی می تواند به صورت دستی سخت تر باشد.

وزن محدودیتی است که بر انتخاب پالت شما تأثیر می گذارد مخصوصاً برای حمل و نقل هوایی که تمایل دارند با پالت های پلاستیکی برای صرفه جویی در هزینه ها استفاده کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.