خرید کیوی در اصفهان موجب واکنش شدید شهردار شد

همانطور که می دانید میوه کیوی در اصفهان از خانواده Actinidiaceae  است. این میوه یکی از تجاری ترین میوه ها در عرصه بین المللی است و سرشار از مواد مغذی بسیاری مانند ویتامین ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی است.

بخش های آن به دلیل خواص دارویی و درمانی در برابر بیماری های مرتبط با سیستم قلبی عروقی، دیابت، کلیه به خوبی شناخته شده است.

مشکلات سرطان، اختلالات گوارشی، مشکلات استخوانی و چشمی. منبع قابل توجهی از مواد شیمیایی گیاهی از جمله اسید کافئیک، اسید گالیک، اسید سیرینگیک، اسید سالیسیلیک، اسید فرولیک و اسید پروتوکاتچوئیک است.

به محتوای اصلی فلاونوئید و فنول کیوی کمک می کند. میوه کیوی و اجزای آن دارای خواص فارماکولوژیک متعددی هستند که شامل اثرات ضد دیابت، ضد تومور، ضد التهاب، ضد زخم، فعالیت آنتی اکسیدانی، کاهش قند خون، اثرات کاهش چربی خون و بسیاری موارد دیگر می باشد.

علاوه بر اینها میوه کیوی همچنین کاربرد سنتی خود را در درمان موثر ادم، هپاتیت، مشکلات کلیوی، آرترالژی روماتوئید و عفونت های میکروبی پیدا می کند.

کیوی

فیبر موجود در میوه کیوی به ظرفیت نگهداری آب آن کمک می کند که به کاهش زمان انتقال و حفظ سلامت دستگاه گوارش فرد کمک می کند.

همچنین بررسی هایی در مورد تعادل انسولین و گلوکز، حفظ وزن و تعادل هموستاتیک مصرف میوه کیوی در حال انجام است.

بررسی حاضر عمدتاً با هدف ایجاد درک بهتری از ترکیب تغذیه‌ای، خواص دارویی، فواید سلامتی، استفاده سنتی و تجاری‌سازی کیوی است که به ما کمک می‌کند تا توصیه‌های مبتنی بر شواهد علمی را به مصرف‌کنندگان ارائه کنیم.

کیوی منبع قوی ویتامین هایی مانند ویتامین A، B، C، E و K و سطوح قابل توجهی از فیبر رژیمی، ویتامین ها، مواد معدنی و فیتوکمیکال های مختلف مانند کاروتنوئیدها، فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها و لوتئین است که به مشخصات دارویی غنی کمک می کند.

به دلیل وجود ترکیبات فعال زیستی در میوه کیوی، اثر ضد میکروبی، ضد ویروسی و تعدیل کننده ایمنی قوی از خود نشان می دهد.

تحقیقات گسترده بیشتر در این زمینه هنوز مورد نیاز است تا صنعتگران مواد غذایی را برای ارزش افزوده و توسعه محصولات غذایی مبتنی بر کیوی جذب کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.