فوم لوله پنج لایه که کارگر ساختمانی را از مرگ نجات داد

در عایق کاری و آب بندی ساختمان های مدرن بدون فوم لوله پنج لایه نمی توانید مدیریت کنید. اگرچه فوم ها مدت زیادی است که در بازار وجود داشته است اما دائماً از تولید کنندگان خواسته می شود تا در مورد نحوه عملکرد فوم و معیارهای انتخاب مناسب برای زمینه خاص توصیه کنند.

پلی اورتان پلیمری مصنوعی در نیمه دوم دهه 1930 در آلمان کشف شد و ده ها سال بعد یک ماده فوم سفت و سخت برای عایق در ایالات متحده معرفی شد.

از آنجایی که پلیمری است مقاوم در برابر مواد شیمیایی، شرایط آب و هوایی و سایش مکانیکی روش تولید آن نسبتاً ساده است و زمینه های کاربردی فراوانی دارد هیچ جایگزین بهتری برای پلی اورتان در ساخت و ساز یافت نشد.

فوم پلی اورتان با کیفیت بالا با تخلخل ریز، ساختار یکنواخت، پایداری خوب اتصال، چسبندگی بسیار خوب به بستر و سخت شدن سریع مشخص می شود.

به زبان ساده فوم های پلی یورتان تک جزئی به دو دسته پایه و فوم های مخصوص تقسیم می شوند. فوم های ویژه چسب های فوم و فوم های دارای درجه آتش و همچنین فوم های الاستیک هستند.

فوم های پایه برای استفاده در تمام طول سال یا زمستان در نظر گرفته شده اند و شامل فوم هایی با عملکرد بالا یا پس از انبساط کم، فوم های پرکننده، اسپری یا فوم هایی با محتوای ایزوسیانات کم و غیره هستند.

قاعده کلی این است که فوم های نی با پس انبساط قابل توجه و فوم های تفنگی با پس انبساط کوچک مشخص می شوند. تفاوت از فیزیک ناشی می شود اگر در مورد یک کاه، فشار فوم هنگام بیرون راندن فوم از قوطی آزاد شود.

در مورد فوم تفنگی در انتهای تفنگ آزاد می شود که ساختار کرکی یکنواخت حداقل پست را تضمین می کند. گسترش و حداکثر بازده.

بین این دو فوم هایی با اپلیکاتور نازک وجود دارد که در این حالت فوم در ماشه فشرده می شود. در مقایسه با فوم کاه، عملکرد بهتر است و پس از انبساط کمتر قابل توجه است.

در نتیجه توسعه محصول و مواد شیمیایی، تعدادی فوم با ترکیب خاص ساخته شده است که به گونه ای تنظیم شده اند که استفاده در یک مرحله کاری خاص تا حد امکان راحت باشد.

به عنوان مثال فوم کاهی کشسانی که انبساط آن کمتر از حد متوسط است یا فوم اسپری با نازل اسپری که 100 درصد منبسط می شود. ویژگی چسب فوم با کیفیت بالا همیشه فشار انبساط کم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.