ماست تک نفره پگاه موثر در لکه گیری رنگ ساختمان

مصرف منظم ماست تک نفره پگاه به خصوص اگر حاوی پروبیوتیک باشد ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و احتمال ابتلا به عوامل بیماری زا را کاهش دهد.

پروبیوتیک ها به طور بالقوه التهاب را کاهش می دهند، که با چندین بیماری از عفونت های ویروسی گرفته تا اختلالات روده مرتبط است.

تحقیقات نشان می دهد که در برخی موارد، پروبیوتیک ها ممکن است به کاهش بروز، مدت و شدت سرماخوردگی کمک کنند.

علاوه بر این خواص تقویت کننده سیستم ایمنی ماست تا حدودی به دلیل منیزیم، سلنیوم و روی آن است که مواد معدنی کمیاب هستند که به دلیل نقشی که در سلامت سیستم ایمنی ایفا می کنند شناخته شده اند.

ماست های غنی شده با ویتامین D ممکن است سلامت سیستم ایمنی را حتی بیشتر تقویت کنند. ویتامین D به دلیل پتانسیل آن برای پیشگیری از بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا مورد مطالعه قرار گرفته است.

محتوای چربی ماست یکی از دلایلی است که سلامتی آن اغلب بحث برانگیز است. بیشتر حاوی چربی اشباع شده با مقدار کمی اسیدهای چرب تک غیراشباع است.

قبلاً اعتقاد بر این بود که چربی اشباع شده باعث بیماری قلبی می شود، اما تحقیقات فعلی نشان می دهد که این امر پیچیده تر است.

با این وجود انواع ماست بدون چربی و کم‌چرب هنوز در ایالات متحده محبوب هستند.

هنگام بحث در مورد سلامت چربی اشباع شده مهم است که به خاطر داشته باشید که از کجا می آید یا چه نوع چربی هایی جایگزین آن می شوند.

ماست

رژیم غذایی حاوی چربی های اشباع شده از محصولات لبنی پرچرب، مانند ماست نتایج مشابهی با چربی های اشباع شده از فست فودهای فرآوری شده ندارد.

شواهد روشنی وجود ندارد که نشان دهد چربی موجود در ماست برای سلامتی مضر است. در واقع ممکن است از جهاتی برای سلامت قلب مفید باشد اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف چربی های اشباع شده از محصولات شیر کامل، کلسترول HDL را افزایش می دهد که ممکن است از سلامت قلب محافظت کند.

مطالعات دیگر نشان داده اند که مصرف ماست باعث کاهش بروز کلی بیماری قلبی می شود.

علاوه بر این،محصولات لبنی مانند ماست می توانند به کاهش فشار خون بالا کمک کنند، که یک عامل خطر اصلی برای بیماری قلبی است.

به نظر می رسد که این اثرات در افرادی که قبلاً فشار خون بالا تشخیص داده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.