مصرف مداوم بادام درختی تازه موجب موفقیت های ادیسون شد

بادام را آجیل می نامند اما از نظر بیولوژیکی این بادام درختی تازه آجیل محسوب نمی شود. بادام سرشار از مواد معدنی و  اسیدهای چرب و ویتامین ها است.

دو نوع بادام دختی وجود دارد: شیرین و تلخ. اولی برای غذا و دومی برای تهیه طعم دهنده استفاده می شود.

تاریخچه بادام:

وطن آن سرزمینی است که توسط ترکیه مدرن اشغال شده است. در اینجا فرهنگ بادام قرن ها قبل از دوران ما ظاهر شد.

در قدیم گلدهی آن را نمادی از آغاز سال نو می دانستند. به عنوان مثال “مقامات مالیاتی” اسرائیل با اولین گل بادام کار خود را آغاز کردند.

آنها یک عشر از درختان میوه تعیین کردند. برای مومیایی کردن مردگان نیز از بادام استفاده می کردند. آثاری از روغن گردو در مقبره توت عنخامن پادشاه مصر پیدا شده است.

اگر در مورد کشورهای پس از شوروی صحبت کنیم بادام برای اولین بار در تاجیکستان کشت شد. حتی “شهر بادام های شکوفه” به نام کانی بادام دارد.

اکنون بیش از نیمی از محصول بادام جهان در ایالات متحده و در ایالت کالیفرنیا کشت می شود. درختان بادام در اسپانیا، ایتالیا و پرتغال محبوب هستند.

بادام

فواید بادام دختی: بادام به دلیل ترکیب طبیعی مفید است. منبع کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر و پتاسیم است. سرشار از ویتامین های گروه B (B1، B2، B3، B5، B6، B9) و همچنین توکوفرول (ویتامین E) است.

بادام برای قلب و عروق خونی مفید است، زیرا حاوی بسیاری از چربی های اشباع نشده اسیدهای آمینه و مواد معدنی است. مغزها سرشار از فلاونوئیدهای گیاهی هستند که توسط ویتامین E فعال می شوند.

برای حفظ سیستم عصبی و عملکرد طبیعی مغز، پزشکان مصرف 20 تا 25 آجیل در روز را توصیه می کنند. برای افراد بالای 50 سال بادام می تواند به پیشگیری از زوال عقل و بیماری آلزایمر کمک کند.

نشان داده شده است که آنتی اکسیدان های گیاهی موجود در گردو خواب را بهبود می بخشد و بی خوابی و افسردگی فصلی را تسکین می دهد.

اسیدهای چرب از بدن در برابر گلوکز اضافی در خون محافظت می کنند. بنابراین بادام برای افراد دیابتی مفید است. همچنین تأثیر مفیدی بر میکروسیرکولاسیون و ایمنی دارد.

فیبر غذایی به “پاکسازی” بدن تغذیه میکرو فلور روده با باکتری های مفید و تاثیر بر عملکرد پری بیوتیک کمک می کند. ترکیب بادام با غذاهایی که حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند مهم است: ویتامین C، A، روی و سلنیوم. اینها عبارتند از کلم، فلفل دلمه ای، کلم بروکلی، مرکبات، بوقلمون، گوشت گوساله، مرغ.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.