مصرف مداوم بادام درختی خام با پوست موجب اختلال در حس بویایی می شود

همانطور که می دانید بادام درختی خام با پوست سطوح بالای لیپوپروتئین در خون همچنین به عنوان کلسترول “بد” شناخته می شود یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری قلبی است.

رژیم غذایی شما می تواند به طور قابل توجهی بر سطح لیپوپروتئین شما تأثیر بگذارد. برخی مطالعات نشان داده اند که بادام در کاهش سطح کلسترول “بد” موثر است.

یک مطالعه 16 هفته ای بر روی 65 فرد مبتلا به پیش دیابت نشان داد که رژیم غذایی حاوی 20٪ کالری از بادام سطح کلسترول بد را به طور متوسط ​​12.4 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد.

مطالعه دیگری نشان داد که خوردن 1.5 اونس (42 گرم) بادام در روز سطح کلسترول لیپوپروتئین را تا 5.3 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد و در عین حال کلسترول “خوب” را حفظ می کند. شرکت کنندگان همچنین چربی شکم خود را از دست دادند.

بادام نه تنها سطح کلسترول “بد” خون را کاهش می دهد. همچنین از لیپوپروتئین ها در برابر اکسیداسیون محافظت می کند که گامی حیاتی در توسعه بیماری قلبی است.

بادام

پوست بادام سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنولیک است که از اکسیداسیون کلسترول در مطالعات لوله آزمایش و حیوانات جلوگیری می کند. این اثر زمانی که با آنتی اکسیدان های دیگر مانند ویتامین E ترکیب می شود حتی قوی تر می شود.

یک مطالعه انسانی نشان داد که خوردن بادام به مدت یک ماه سطح کلسترول اکسید شده را تا 14 درصد کاهش می دهد. این باید به مرور زمان منجر به کاهش خطر بیماری قلبی شود.

خوردن بادام با کاهش کالری دریافتی کلی، گرسنگی را کاهش می دهد. بادام کربوهیدرات کمی دارد اما پروتئین و فیبر بالایی دارد. هم پروتئین و هم فیبر باعث افزایش سیری می شوند. این به شما کمک می کند کالری کمتری مصرف کنید.

یک مطالعه چهار هفته ای روی 137 شرکت کننده نشان داد که مصرف روزانه 40 گرم بادام به طور قابل توجهی گرسنگی و میل به خوردن را کاهش می دهد. بسیاری از مطالعات دیگر تأیید می کنند که آجیل با گرسنگی مبارزه می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.