پله برقی دست دوم موجب سکته پبرزن 70 ساله شد

چنین خطراتی ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که پله برقی دست دوم خاموش است یا در حالت آماده به کار است و با شتاب زیاد شروع به حرکت می کند که باعث از دست دادن تعادل و سقوط مسافر می شود. همچنین ممکن است زمانی رخ دهد که ماشین با سرعت زیاد متوقف شود.

طبق استانداردها حداکثر کاهش سرعت رو به پایین در پله‌های برقی و پیاده‌روی متحرک نباید از 1 متر بر ثانیه بیشتر باشد و با در نظر گرفتن این آیین‌نامه کوتاه‌ترین فاصله توقف الزامی است.

در صورت توقف یا روشن شدن ماشین متحرک به دلایل غیرمنتظره، تبدیل نیروی محرکه به اینرسی و بالعکس می تواند باعث از دست دادن کنترل سرنشینان و افتادن روی پله ها یا سایر مسافران شود.

توقف زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه‌ها و عملکردهای حفاظتی، ایمنی یا کنترلی باعث شکستگی شوند.

دو دلیل اصلی می تواند باعث توقف خودکار در پله برقی یا پیاده روی متحرک شود:

  • اگر منبع ولتاژ قطع شود
    اگر منبع ولتاژ مدارهای کنترل قطع شود

پله

سرعت بیش از حد دستگاه همچنین می تواند خطر سقوط دیگری را برای مسافران ایجاد کند. انحراف سرعت یک پله برقی بدون بار نباید بیش از 5 ± از سرعت های اسمی استاندارد در فرکانس اسمی و ولتاژ اسمی باشد. سرعت اسمی مجاز نباید از الزامات استاندارد تجاوز کند زیرا می تواند خطر سقوط را ایجاد کند.

در هر دو فرود باید تعدادی پله افقی وجود داشته باشد که جای پای مناسبی را برای پا گذاشتن مسافر فراهم می کند.

باید در زیر این پله‌های افقی یک چراغ نصب شده باشد تا فاصله بین پله‌ها کاملاً مشخص باشد و مسافران بتوانند در منطقه امن قدم بگذارند.

این باعث می شود مسافران نتوانند روی شکاف بین پله ها قدم بگذارند که باعث می شود با بالا رفتن پله ها سقوط کنند.

همیشه باید نور مناسبی برای اطراف پله برقی یا پیاده روی متحرک، به ویژه ناحیه اطراف شانه ها وجود داشته باشد.

چنین نورپردازی از پله های افقی شروع می شود و به مسافران کمک می کند تا نور بهتری در محل فرود برای پا گذاشتن یا خروج از پله برقی داشته باشند.

بدیهی است که عدم وجود نور مناسب می تواند باعث زمین خوردن و زمین خوردن شود که به طور بالقوه می تواند صدمات جدی ایجاد کند.

مقدار استاندارد روشنایی در فرودها از جمله شانه ها به شدت روشنایی نور عمومی در منطقه بستگی دارد. با این حال، حداقل شدت روشنایی نباید کمتر از 50 lx در خط تقاطع شانه اندازه گیری شده در سطح کف باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.